Čokoládový proteínový puding (Recept)

Čokoládový proteínový puding (Recept)

Simona Malková17.01.2018

Dnes sa opäť hlásime s fit receptom. Pripravíme si lahodný čokoládový puding, na ktorý budeme potrebovať len 5 ingrediencií. Príprava je takmer rovnako jednoduchá ako pudingy zo sáčku. Výrazný rozdiel je však v tom, že náš neobsahuje žiadne farbivá, arómy a nebudeme doňho pridávať žiaden cukor. Na osladenie nášho pudingu použijeme stéviu, teda prírodné a v zásade bezkalorické sladidlo. O vysoký obsah bielkovín sa postará proteín, takže z nášho pudingu sa razom stane nutrične hodnotná maškrta. Výsledok rozhodne stojí za to, poďme sa teda pustiť do prípravy.

INGREDIENCIE

300 ml mlieka
odmerka proteínu
25 g kakaa
25 g kukuričného škrobu
stévia

POSTUP

Polovicu mlieka vlejeme do šálky a vmiešame doňho kakao, proteín, stéviu a škrob. Zvyšné mlieko zohrejeme v hrnci na najmenšom plameni. Do teplého mlieka za stáleho miešania vlievame obsah šálky. Miešanie naozaj nepodceňujeme, aby sa nám nevytvorili hrudky. Puding varíme do zhustnutia a rozdelíme ho do dvoch misiek, ktoré dáme na pár hodín do chladničky. Puding podávame vychladený posypaný hoblinkami kvalitnej čokolády.

NUTRIČNÉ HODNOTY na jednu porciu (z tohto množstva vyjdú dve)

Kalórie: 197
Bielkoviny: 19 g
Sacharidy: 19 g
Tuky: 5 g

Ak sa ti príprava podarí, nezabudni nás označiť na Instagrame alebo použiť hashtag #fitclan

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk