Nepečené Snickers tyčinky, na ktorých je jednoduché zostať závislý (Recept)

Nepečené Snickers tyčinky, na ktorých je jednoduché zostať závislý (Recept)

Simona Malková29.09.2018

Na fit verziu sa dá skutočne prerobiť takmer každé jedlo. Dnes sú to sladučké snickers tyčinky s chrumkavými arašidmi. Potešíme aj vegánov a milovníkov nepečených dezertov, keďže sa zaobídeme bez rúry a živočíšnych produktov. Potrebujeme len 5 ingrediencií, no výsledok naozaj stojí za to. Týmito snickerskami očaríš aj ľudí, ktorí zdravšie verzie veľmi nemusia. Ďalšou výhodou je, že ich môžeš skladovať v mrazničke a mať ich po ruke vždy, keď na teba príde chuť na sladké.

INGREDIENCIE

125 g ovsených vločiek
200 g datlí
70 g arašidového masla
30 g arašidov
20 g čokolády

POSTUP

Najskôr si pripravíme datlový karamel. Datle namočíme do horúcej vody aspoň na 5-10 minút aby zmäkli. Následne ich v sekáčiku rozmixujeme čo najviac dohladka (môžeme priliať aj troška vody v ktorej sme ich namáčali). Ďalej prilejeme arašidové maslo a dôkladne premiešame, buď rukou alebo sekáčikom. Ovsené vločky rozmixujeme v sekáčiku na múku a zmiešame ich asi so štvrtinou datlového karamelu. Vzniknutú zmes vtlačíme na dno ľubovoľnej formy vystlanej papierom na pečenie. Navrch natrieme zvyšný datlový karamel, posypeme arašidmi, ktoré jemne zatlačíme a dáme na chvíľku stuhnúť do chladničky. Potom nakrájame na tyčinky a pokvapkáme roztopenou čokoládou. Nezjedené tyčinky skladujeme v mrazničke aj niekoľko týždňov.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

(na 1 tyčinku, z celkového množstva vyjde 9 veľkých tyčiniek)

Kalórie: 199
Bielkoviny: 5 g
Sacharidy: 29 g (z toho vláknina 1 g)
Tuky: 7 g

Ak sa ti recept podarí, nezabudni sa o fotku podeliť na Instagrame, označiť náš či použiť hashtag #fitclan

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk