Populárne a chutné Oreo sušienky na zdravý spôsob (Recept)

Populárne a chutné Oreo sušienky na zdravý spôsob (Recept)

Simona Malková17.01.2018

Oreo. Fenomenálne a veľmi návykové sušienky obľúbené na celom svete. Vo fitness jedálničku však nemajú svoje miesto, keďže sú presladené a plné nie príliš vhodných tukov, navyše s množstvom fruktózy prevažne vo forme vysoko-fruktózového kukuričného sirupu. Samozrejme, kto si sleduje kalorický príjem, a ako už dokola uvádzame, kto má vyriešenú stravu, prijíma väčšinu jedla v rámci nutrične hodnotných potravín, tak aj nejaké tie sušienky vtesná do kalórií bez akýchkoľvek zdravotných problémov či problémov spojených s chudnutím. Takisto vieme, že slovo 'zdravé' je ťažko definovateľné, ale to už trošku viac podrobná a komplexná téma. My si pripravíme našu verziu, zdravšiu a prinajmenšom rovnako chutnú. Tieto sušienky sú oveľa mäkšie a s poctivou vrstvou kokosovej plnky. No dosť bolo rečí, poďme si spraviť vlastné domáce oreo sušienky.

INGREDIENCIE

Na sušienky

150 g celozrnnej špaldovej múky
60 g kokosového/trstinového cukru
50 ml BIO rozpusteného panenského kokosového oleja
35 g kakaa
1/2 ČL prášku do pečiva
100 ml mlieka (kokosové, kravské)

Na náplň

100 g kokosu
2 ČL BIO rozpusteného panenského kokosového oleja
1/2 ČL vanilkového extraktu
stévia/med podľa chuti

POSTUP

Na sušienky zmiešame všetky suché ingrediencie v miske. Na záver prilejeme mlieko a rozpustený kokosový olej. Z tejto zmesi vypracujeme cesto, ktoré dáme aspoň na pol hodinu do chladničky. Zatiaľ si pripravíme náplň. V mixéri rozmixujeme kokos s kokosovým olejom. Mixujeme dovtedy, dokiaľ sa nám nevytvorí pomerne hladká hmota. Trvá to približne 5 minút. Dochutíme vanilkovým extraktom a osladíme podľa chuti. Cesto na sušienky rozvaľkáme a povykrajujeme z neho sušienky. Tie pečieme 10 minút na 150°C. Necháme ich vychladnúť a potom ich natrieme kokosovou náplňou. Hotové sušienky dáme ešte na pol hodinu do chladničky, aby náplň stuhla.

NUTRIČNÉ HODNOTY (na 1 sušienku z celkového množstva ich vyjde 21)

Kalórie: 95
Bielkoviny: 2 g
Sacharidy: 9 g
Tuky: 6 g

Ak sa ti príprava podarí, nezabudni nás označiť na Instagrame alebo použiť hashtag #fitclan

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk