Pudingový koláčik s extrémnou dávkou krému (Recept)

Pudingový koláčik s extrémnou dávkou krému (Recept)

Simona Malková02.02.2019

Ak musíš nejaký náš koláčik skúsiť, tak je to práve tento. Sexy pudingový koláč, ktorý si zamiluješ. Chrumkavé cesto, lahodný krém a nezabudli sme ani na dávku bielkovín. Čo sa týka krému, agaru potrebuješ len 2 gramy, no určite ho nevynechaj. Agar je prírodné zahusťovadlo, vďaka ktorému bude krém perfektne držať. Kúpiš ho v každej dobrej zdravej výžive a možno sa ti pošťastí aj vo väčšom supermarkete medzi želatínami. My sme zvolili čokoládový puding, no určite bude skvelá aj vanilková či karamelová verzia. Poďme teda vypekať.

INGREDIENCIE

na cesto

70 g ovsenej múky
30 g kokosovej múky
1 odmerka vanilkového proteínu (30 g)
50 g medu
40 g kokosového oleja/masla

na krém

1 balenie pudingu
250 g polotučného jemného tvarohu
200 ml vody
200 ml mlieka
sladidlo podľa chuti (stévia, brezový cukor, cukor)
2 g agaru

POSTUP

Múky zmiešame s proteínom. Prilejeme med, rozpustené maslo/olej a dôkladne zmiešame. Zmes vtlačíme na dno plechu (20×20 cm) vystlaného papierom na pečenie. Korpus pečieme približne 10 minút pri 180°C. Zatiaľ si v shakeri rozmiešame pudingový prášok so sladidlom, mliekom, vodou a agarom. Rozmiešaný puding za stáleho miešania uvaríme do zhustnutia. Hneď po uvarení doňho pomaly a po častiach vmiešame tvaroh. Krém nalejeme na korpus a necháme poriadne stuhnúť v chladničke, aspoň pár hodín.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

(na 1 kúsok, z celkového množstva ich vyjde 16)

Kalórie: 124
Bielkoviny: 6 g
Sacharidy: 17 g
Tuky: 5 g

Ak sa ti recept podarí, nezabudni, že sledujeme Instagram a hashtag #fitclan

Mimochodom, máme aj knihu Sladké a Fit, ktorú nájdeš v kníhkupectvách. Viac info o nej nájdeš tu, prípadne si ju rovno objednaj na MartinusPanta Rhei či Albatrose.

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk