Šťavnatý obrátený jablkový koláč (Videorecept)

Šťavnatý obrátený jablkový koláč (Videorecept)

Simona Malková08.05.2021

Na skvelý koláč nie sú potrebné špeciálne ingrediencie a vystačíš si aj s domácimi zásobami. Vďaka hrubej vrstve jabĺk je poriadne šťavnatý a prípravu zvládne naozaj každý. Kalorickými hodnotami taktiež poteší, no ak by ti chýbali bielkoviny, do cesta môžeš určite vmiešať aj proteín. Ešte jedno doplnenie, obrátený koláč naozaj pripravuj obrátene - ak by si sa rozhodol dať najskôr cesto a až potom jablká, nedopadlo by to najlepšie.

INGREDIENCIE

600 g nastrúhaných jabĺk
120 g hladkej špaldovej múky
3 vajíčka
60 g trstinového cukru
30 g mletých orechov (vlašské, mandle...)
40 g čokolády
2 ČL kypriaceho prášku
1 ČL škorice trocha citrónovej šťavy

VIDEO RECEPT <span data-mce-type='bookmark'></span>

video: Marcel Dorušinec (@mersl_d)

POSTUP

Jablká ošúpeme a nastrúhame nahrubo. Zmiešame ich so škoricou, citrónovou šťavou a rovnomerne ich rozotrieme na plech (30x20 cm) vystlaný papierom na pečenie. Vajíčka vyšľaháme s cukrom do hustej peny a následne do nich zľahka vmiešame múku, mleté orechy a kypriaci prášok. Cesto rozotrieme na jablká a koláč pečieme pri teplote 180°C približne 15-20 minút. To, či je cesto upečené môžeme skontrolovať drevenou špajdľou. Koláč necháme krátko vychladnúť (aby sme sa nepopálili o plech) a prevrátime ho na dosku/tácku. Stiahneme z koláčiku papier na pečenie a pofŕkame ho roztopenou čokoládou. Pred krájaním ho necháme úplne vychladnúť.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na 1 kúsok, celý koláč rozkrájame na 20 kúskov

Kalórie: 79 kcal
Bielkoviny: 2 g
Sacharidy: 13 g
Tuky: 2 g

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk