Studená voda & ľadový kúpeľ. Aké sú praktické efekty po ôsmich týždňoch?

Studená voda & ľadový kúpeľ. Aké sú praktické efekty po ôsmich týždňoch?

Simon Kopunec16.07.2023

Väčšina štúdií ukazuje zvýšenie energetického výdaja o približne 15 % počas akútnej expozície chladu (pri snahe minimalizovať chvenie). Je pozoruhodné, že po odstránení chladového podnetu sa energetický výdaj začne pomerne rýchlo vracať k východiskovej hodnote. Aj keby sme k tomu pridali množstvo chvenia, vystavenie chladu jednoducho neposunie energetický výdaj natoľko, aby sme ho mohli považovať za životaschopnú stratégiu na odbúravanie tukov. V praxi to vychádzalo na nejakých 11 kalórí. O tom sme písali viac v staršom článku.

Navyše sa ukazuje, že ľudia jedia viac, aby kompenzovali spaľovanie kalórií vyvolané predchádzajúcim vystavením sa chladu.

Dnes sa pozrieme, čo na to hovorí nový výskum, aké máme závery po ôsmich týždňoch a pozrieme sa na regeneráciu pri ľadových sprchách a kúpeľoch, a tiež na tréningovú adaptáciu a praktický záver.

Nová štúdia pod drobnohľadom

Pre prístup k Premium obsahu je nutné sa prihlásiť

Čo je Fitclan Premium?

Možnosť, ako podporíš Fitclan tím a našu dlhoročnú prácu, no zároveň získaš skvelé výhody členstva, ktoré je len za 3.99 €/mesiac (97 Kč). Pri ročnom predplatnom máš 2 mesiace zadarmo. Neviažeš sa a členstvo môžeš kedykoľvek zrušiť.

Aké budeš mať výhody?

  • Odomkneš si prístup k 350+ Premium článkom
  • Získaš Fitclan Progress dokument na zaznamenávanie progresu, s grafmi, štatistikami a prepojením s MyFitnessPalom
  • Dáme ti výživovú a tréningovú pyramídu (príručku) v hodnote 30 € úplne zadarmo
  • Budeš mať výraznú zľavu (až do 40 %) na semináre/webináre, možnosť kúpiť lístok v predpredaji a všetko sa dozvieš ako prvý
  • Zľavy na všetko z Fitclan Shopu
  • Zľava na celý košík na aktin.sk & aktin.cz
  • Zľava 30 % na Fitclan DOMA (3-mesačný tréningový plán na základe našich videí, tabuliek a tréningov)
  • Otázky a odpovede + poradenstvo pri doplnkoch výživy zdarma
  • Zľavy na permanentky do vybraných posilňovní na Slovensku a v Česku

ZDIEĽAŤ
Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk