V jednoduchosti je krása a naša výborná mliečna ryža je toho dôkazom (Recept)

V jednoduchosti je krása a naša výborná mliečna ryža je toho dôkazom (Recept)

Simona Malková12.05.2020

Dokonalé raňajky, ľahké pred/potréningové jedlo alebo snack hocikedy počas dňa – mliečna ryža poslúži za každých okolností. Budeš potrebovať minimálne množstvo bežných ingrediencií, ktoré máš určite aj teraz doma. Proteín môžeš kľudne aj vynechať, alebo naopak môžeš ho pridať aj viac (ale osladiť ryžu a zároveň v nej mať bielkoviny, asi chcú viacerí z nás). Servírovanie je takisto na tebe, chutí skvele aj samotná so škoricou a kúskom masla, alebo pridaj tvoje obľúbené horúce ovocie.

INGREDIENCIE

200 g guľatozrnnej ryže
550-600 ml polotučného mlieka
30 g vanilkového proteínu
200 ml vody
štipka soli
sladidlo podľa chuti (med, trstinový cukor, stévia)

na servírovanie: škorica, ovocný kompót, mandle..

POSTUP

Ryžu dôkladne prepláchneme pod tečúcou vodou a dáme ju do hrnca (ideálne s dvojitým dnom aby ryža neprihorela). Prilejeme k nej vodu, pridáme štipku soli a na nízkom plameni povaríme, dokiaľ sa takmer všetka voda nevstrebe do ryže. Ďalej prilejeme časť mlieka (300 ml) a za občasného miešania varíme na najnižšom plameni cca 20-30 minút. Následne prilejeme 200 ml mlieka a opäť povaríme až do hustej krémovej konzistencie. Na záver do ryže vmiešame proteín rozmiešaný v zvyšných 50-100 ml mlieka a odstavíme z plameňa. Podľa chuti môžeme ryžu dosladiť a podávame ju s horúcim ovocím/ovocným kompótom, opraženými mandľami a škoricou. Chutí skvele teplá aj studená.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na 1 porciu, z daného množstva vyjdú 3

Kalórie: 364
Bielkoviny: 18 g
Sacharidy: 64 g
Tuky: 4 g

Označ nás, ak sa ti recept podarí – @fitclan / @fitclan_recepty a použi hashtag #fitclan

Mimochodom, máme aj knihu Sladké a Fit, ktorú nájdeš v kníhkupectvách. Viac info o nej uvidíš tu, prípadne si ju rovno objednaj na Martinus, Panta Rhei či Albatrose.

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk