Aj sa osviežiš, aj si pochrumkáš. Daj si skvelý broskyňový koláč s pistáciami, ktorý má v 6 g bielkovín v kúsku (Recept)

Aj sa osviežiš, aj si pochrumkáš. Daj si skvelý broskyňový koláč s pistáciami, ktorý má v 6 g bielkovín v kúsku (Recept)

Simona Malková13.10.2018

V jednoduchosti je krása. Koláčik pri ktorom zašpiníš len jednu misku, keďže všetky ingrediencie jednoducho zmiešaš. Ľahké cesto sme ozvláštnili o pistácie, ktoré chutia fantasticky. Zároveň majú pomerne vysoký obsah bielkovín (ale nezabúdaj, že sú primárnom zdrojom tukov). Viac o orieškoch vrátane pistácií sa dočítaš v našom článku. Namiesto broskýň môžeš použiť ľubovoľné ovocie, takže z koláčika môžeš vymyslieť množstvo variácií. Proteín môžeš aj vynechať, no nezabudni cesto viac dosladiť.

INGREDIENCIE

75 g celozrnnej špaldovej múky
50 g mletých ovsených vločiek (ovsená múka)
20 g pistácií + 20 g na posypanie
1 odmerka vanilkového proteínu
2 vajíčka
100 g bieleho jogurtu
2 veľké broskyne (250 g)
flavdrops (ľubovoľné sladidlo podľa chuti)
1 ČL kypriaceho prášku
100 ml vody

POSTUP

Vločky a pistácie rozmixujeme na múku a zmiešame so špaldovou múkou, kypriacim práškom a proteínom. Ďalej pridáme vajíčka, jogurt, vodu a sladidlo podľa chuti. Do cesta vmiešame jednu broskyňu (približne 100) nakrájanú na malé kocky. Cesto vlejeme do tortovej formy (priemer 20 cm) a navrch naukladáme ďalšiu broskyňu nakrájanú na mesiačiky. Posypeme nadrobno nasekanými pistáciami a pečieme približne 25 minút pri teplote 180°C.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

(na 1 kúsok, z celkového množstva ich vyjde 10)

Kalórie: 109
Bielkoviny: 6 g
Sacharidy: 13 g
Tuky: 4 g

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk