Mentálna únava a jej vplyv na cvičenie. Presvedčí nás nový výskum, aby sme pred tréningom moc nepracovali a nerozmýšľali?

Mentálna únava a jej vplyv na cvičenie. Presvedčí nás nový výskum, aby sme pred tréningom moc nepracovali a nerozmýšľali?

Simon Kopunec18.12.2020

Veľa vecí je v hlave. O tom sme si hovorili napríklad v tomto diele nášho podcastu. Je to samozrejmé, a to bežné tvrdenie, že všetko začína v hlave, nie je vôbec hovadina, ale dá sa v tom nájsť kus pravdy. Dnes sa pozrieme na nový výskum riešiaci mentálnu únavu v súvislosti so silovým tréningom. Pretože, niekedy my všetci bojujeme s tým, že fyzicky sme síce v pohode, ale unavila nás práca s ľuďmi, premýšľanie, tvorba nového biznis plánu, veľa komunikácie, riešenie problémov, či iné veci spojené s mentálnou stránkou. A mnohí mi dajú za pravdu, keď poviem, že niekedy vedia byť tieto veci náročnejšie ako hodiny a hodiny na stavbe.

Pre prístup k Premium obsahu je nutné sa prihlásiť

Čo je Fitclan Premium?

Možnosť, ako podporíš Fitclan tím a našu dlhoročnú prácu, no zároveň získaš skvelé výhody členstva, ktoré je len za 3.99 €/mesiac (97 Kč). Pri ročnom predplatnom máš 2 mesiace zadarmo. Neviažeš sa a členstvo môžeš kedykoľvek zrušiť.

Aké budeš mať výhody?

  • Odomkneš si prístup k 350+ Premium článkom
  • Získaš Fitclan Progress dokument na zaznamenávanie progresu, s grafmi, štatistikami a prepojením s MyFitnessPalom
  • Dáme ti výživovú a tréningovú pyramídu (príručku) v hodnote 30 € úplne zadarmo
  • Budeš mať výraznú zľavu (až do 40 %) na semináre/webináre, možnosť kúpiť lístok v predpredaji a všetko sa dozvieš ako prvý
  • Zľavy na všetko z Fitclan Shopu
  • Zľava na celý košík na aktin.sk & aktin.cz
  • Zľava 30 % na Fitclan DOMA (3-mesačný tréningový plán na základe našich videí, tabuliek a tréningov)
  • Otázky a odpovede + poradenstvo pri doplnkoch výživy zdarma
  • Zľavy na permanentky do vybraných posilňovní na Slovensku a v Česku

ZDIEĽAŤ
Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk