Obézni ľudia vs. štíhli. Ako veľmi sa líši ich NEAT?

Obézni ľudia vs. štíhli. Ako veľmi sa líši ich NEAT?

Simon Kopunec08.09.2020

To, že NEAT hrá podstatnú úlohu pri zdravom životnom štýle, udržiavaní hmotnosti, netreba asi znova hovoriť. Vypočuj si podcast, ak sa tak náhodou už nestalo. Navyše, NEAT bolo podstatným ukazovateľom aj v tomto nedávnom Premium článku. Ak by sme porovnávali NEAT u štíhlych ľudí a u ľudí obéznych, u obéznych by bolo NEAT menšie. Avšak, obézni ľudia vynaložia viac energie pri nejakom leveli fyzickej aktivity, keďže majú na sebe viac kíl, s ktorými musia, či chcú alebo nechcú, pracovať. Niektoré predošlé výskumy poukázali na to, že obézni majú vyšší energetický výdaj v porovnaní s ľuďmi s normálnou hmotnosťou, a tak si niektorí myslia a hovoria, že obézni ľudia nespália menej kalórií, takže sa nemajú na čo vyhovárať a ich problém spočíva vyslovene len a len v prejedaní.

Pre prístup k Premium obsahu je nutné sa prihlásiť

Čo je Fitclan Premium?

Možnosť, ako podporíš Fitclan tím a našu dlhoročnú prácu, no zároveň získaš skvelé výhody členstva, ktoré je len za 3.99 €/mesiac (97 Kč). Pri ročnom predplatnom máš 2 mesiace zadarmo. Neviažeš sa a členstvo môžeš kedykoľvek zrušiť.

Aké budeš mať výhody?

  • Odomkneš si prístup k 350+ Premium článkom
  • Získaš Fitclan Progress dokument na zaznamenávanie progresu, s grafmi, štatistikami a prepojením s MyFitnessPalom
  • Dáme ti výživovú a tréningovú pyramídu (príručku) v hodnote 30 € úplne zadarmo
  • Budeš mať výraznú zľavu (až do 40 %) na semináre/webináre, možnosť kúpiť lístok v predpredaji a všetko sa dozvieš ako prvý
  • Zľavy na všetko z Fitclan Shopu
  • Zľava na celý košík na aktin.sk & aktin.cz
  • Zľava 30 % na Fitclan DOMA (3-mesačný tréningový plán na základe našich videí, tabuliek a tréningov)
  • Otázky a odpovede + poradenstvo pri doplnkoch výživy zdarma
  • Zľavy na permanentky do vybraných posilňovní na Slovensku a v Česku

ZDIEĽAŤ

Tagy

Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk