Ovsené tyčinky plné ovocia a orechov (Recept)

Ovsené tyčinky plné ovocia a orechov (Recept)

Simona Malková24.11.2019

Naše ovsené tyčinky si skrátka musíš zamilovať. Sú plné ovocia, orieškov a nezabudli sme ani na proteín. Narozdiel od kupovaných nie sú sladené a 'zlepované' sirupmi, cukrom a olejmi, ale medom, orieškovým maslom a sušeným ovocím. Môžeš si vytvoriť množstvo variácií podľa ovocia a orieškov, ktoré použiješ. Odporúčame určite uskladnenie tyčiniek v mrazničke. Vydržia aj niekoľko týždňov (možno aj mesiacov) a ty budeš mať niečo chutné stále poruke.

INGREDIENCIE

100 g jemných ovsených vločiek
100 g ľubovoľných orechov a semienok
100 g ďatlí/sušených sliviek/marhúľ
30 g ľubovoľného sušeného ovocia (goji, brusnice)
50 g medu
1 odmerka vanilkového proteínu
60 g orechového masla (arašidové, mandľové..)
1 ČL škorice
50 ml vody

POSTUP

Vločky zmiešame s proteínom, škoricou, semienkami a nasekanými orieškami. Sušené ovocie namočíme na chvíľu do horúcej vody, aby zmäklo. Scedíme ho a datle/sušené slivky/marhule rozmixujeme v sekáčiku s 50 ml vody. Spolu so zvyšným ovocím, orieškovým maslom a medom všetko primiešame k vločkovej zmesi. Vzniknutú lepkavú zmes na tyčinky dáme do plechu (20x20 cm) a poriadne ju utlačíme. Pečieme približne 15-20 minút pri teplote 180°C. Po vychladnutí nakrájame na tyčinky a uskladníme v uzatvorenej nádobe alebo mrazničke, v ktorej vydržia aj niekoľko týždňov.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

(na 1 tyčinku, z celkového množstva ich vyjde 14)

Kalórie: 145
Bielkoviny: 5 g
Sacharidy: 16 g (z toho vláknina 3 g)
Tuky: 7 g

Ak sa ti recept podarí, nezabudni, že sledujeme Instagram a hashtag #fitclan

Mimochodom, máme aj knihu Sladké a Fit, ktorú nájdeš v kníhkupectvách. Viac info o nej uvidíš tu, prípadne si ju rovno objednaj na Martinus, Panta Rhei či Albatrose.

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Mohlo by sa vám páčiť

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk