Vianočné bielkové sucháriky, ktoré zostanú chrumkavé celé sviatky (Recept)

Vianočné bielkové sucháriky, ktoré zostanú chrumkavé celé sviatky (Recept)

Simona Malková18.01.2020

Vianočné chrumkanie, ktoré na tvojom stole nemôže chýbať. Sucháriky sú veľmi vďačným vianočným pečivom, keďže vydržia chrumkavé a chutné počas celých sviatkov. Do ich prípravy sa pusti deň vopred, keďže noc musia stráviť zabalené v alobale. Oproti pôvodnému receptu sme chceli znížiť aj množstvo cukru, no sucháriky sa veľmi lámali... takže v rámci vianočnej pohody a pokoja je tých 100 g naozaj potrebných. Sušené ovocie a oriešky môžeš samozrejme obmieňať podľa tvojich preferencií.

INGREDIENCIE

100 g špaldovej múky
25 g vanilkového proteínu
4 bielka
100 g trstinového cukru/xylitolu
100 g orechov (mandle, pistácie, vlašské orechy)
50 g sušených brusníc
1/2 ČL soli

POSTUP

Bielka si spolu s cukrom a soľou vyšľaháme do tuhého snehu. Do snehu jemne zašľaháme múku, proteín, brusnice a orechy. Formu na srnčí chrbát si vymastíme kokosovým olejom, vysypeme múkou a vlejeme do nej pripravené cesto. Koláč pečieme do zozlátnutia, približne 15-20 minút pri teplote 180°C. Ešte horúcu formu zabalíme do alobalu a necháme ju odležať do ďalšieho dňa. Na druhý deň koláč vyberieme z formy a ostrým nožom nakrájame na tenučké plátky. Tie poukladáme na plech vystlaným papierom na pečenie a sušíme ich v rúre pri teplote 80°C až dokiaľ nie sú chrumkavé. Trvá to približne polhodinku. Sucháriky vydržia chrumkavé celé sviatky.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

Na 1 suchárik, z celkového množstva ich vyjde cca 50

Kalórie: 35
Bielkoviny: 1 g
Sacharidy:5 g
Tuky:1 g

Ak sa ti recept podarí, nezabudni, že sledujeme Instagram a hashtag #fitclan

Mimochodom, máme aj knihu Sladké a Fit, ktorú nájdeš v kníhkupectvách. Viac info o nej uvidíš tu, prípadne si ju rovno objednaj na Martinus, Panta Rhei či Albatrose.

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk