Výsledky februárovej výzvy: Nový rekord v počte krokov a zodraté podrážky na ceste za lepším zdravím

Výsledky februárovej výzvy: Nový rekord v počte krokov a zodraté podrážky na ceste za lepším zdravím

Simon Kopunec06.03.2023

Minulý rok sme mali krokovaciu Fitclan výzvu v auguste. Tento rok sme na ňu naviazali, ale počas najkratšieho mesiaca. Ako dopadla februárová výzva? Aký bol rekord? Kto mal zodraté podrážky? A čo hovoria tí, ktorí veľa krokujú? Ako to všetko stíhajú, čo by ti odporučili? Poďme si to všetko zhrnúť.

Výzva bola rozdelená na 2 časti. Jedna bola pre každého a druhá pre tých, ktorí majú hodinky Garmin. Do nami vytvorejen výskupiny sa pridalo vyše 200 ľudí a nechoďme okolo horúcej kaše. 

Pre víťazstvo si odkráčal Adam K., ktorý mal na februárovom konte 1 184 324 krokov. Len pre porovnanie, v minulej výzve vyhrala Dia, ktorá vtedy mala 1 019 117 krokov. To znamená, že tu máme rekord! Dia sa však do výzvy pripojila tiež a tentokrát nachodila brutálnych a rovnako nadpozemských 1 001 198 krokov. Skončila tak na druhom mieste. Do prvej trojky sa vošla Janka s počtom krokov 908 079.

Za zmienku určite stojí Vilova mamina, ktorá si uchmatla 4. miesto. 60-ročná pani, ktorej sme mnohí nestíhali! Neskutočný výkon! :)

undefined

Coach Vilo skončil na 28. mieste, takže odovzdávame 27x ročné Premium členstvo na rok za polovičnú cenu. Všetci, ktorí ste Vila predbehli, napíšte nám :) Gratulujeme! Z prvej stovky sme taktiež vylosovali dvoch, ktorí získajú konzultáciu 1on1 zadarmo a osobný tréning zadarmo. 

undefined
Celú TOP 100 z Garmin výzvy nájdeš na odkaze nižšie

≈ TOP 100 účastníkov výzvy (klikni) ≈

Čo hovorí víťaz Adam? (1 184 324 krokov)

Cvičím silovo už viac ako 10 rokov s nejakými pauzami, ale stále sa nejako snažím hýbať, či už je to tá chôdza, bicykel alebo spomínaná posilka. Pred výzvou som bol v režime 6x do týždňa fullbody a v kalorickom deficite (od októbra 2022 – zatiaľ 13 kilo dole btw), čo bol aj dôvod ísť do tej výzvy, spravím o niečo viac krokov a môžem aspoň viac jesť + nejaká výhra samozrejme.

To som ešte nevedel čo ma čaká. Začal by som asi tým že od korony pracujem z domu, každý pracovný deň 8 hodín sedím za PC. To bol aj dôvod zaobstarať si výškovo nastaviteľný stôl, aby som stále nesedel a aspoň stál a následne po nejakej dobe som si zadovážil v júni 2022 aj pás na chodenie, ktorý mi umožnil túto výzvu nakoniec aj vyhrať. Denne som mal tých 10 - 15 000 krokov. Za prvé musím povedať, že tá prvá výzva z augusta 2022 mi nejako unikla, takže som nevedel do čoho idem. Myslel som že 350 000 krokov bude úplná pohoda a keď tak spravím o niečo viac. Po tom prvom extrémnom týždni som zistil kto je Dia z augustovej Fitclan vývzy. Celý prvý týždeň mi stále pípali upozornenia že ma vyradila z prvého miesta a tak som pokračoval v kráčaní, vlastne len prvý deň som ju nevidel či už na prvom alebo druhom mieste, následne už to bolo ako na divokom západe a výzva bola jasná, dať čo najviac krokov nech sa deje čo sa deje. Keby tam nebola tá tabuľka a nevideli by sme si navzájom tie kroky, nemyslím si že by som ich spravil až toľko, takže ona za to môže. :D

Najviac krokov som mal 6. februára a to 70 000 krokov a po tomto dni som sa už usadil na prvom mieste a následne bol plán denne robiť 40 – 50 000 krokov. To znamenalo že cca od 7:00 do 14:00 som sa snažil mať minimálne 30 000 počas práce, čo sa nie vždy sa podarilo, a potom už to odchodiť do večera. Stále som aj dodržiaval tréning, za február som mal 22 tréningov, ale samozrejeme cesta do posilky pešo a v posilke som sa stále prechádzal medzi sériami, boli tam aj nejaké pohľady :D Druhý týždeň sa mi zapálila aj achilovka na pravej nohe, ale na tom páse som to zázrakom necítil, iba keď som krokoval vonku, takže na týždeň som sa presunul na pás a vonku som krokoval iba cestou do a z posilky. Na ostatok februára som musel vyradiť z tréningu aj niektoré cviky na nohy. Achilovka sa ale vyliečila rýchlo a pokračoval som ako som mal naplánované. Chcel som dať celkovoaj viac krokov ale dva dni po sebe som dal len 20 000 a nechcel som sa zbytočne kvôli tej achilovke namáhať, že by som to nejako dobiehal a vedel som že aj Dia ( v tom momente jediný protivník už ) už trochu spomalila. Keď som videl že už mám o 200 000 krokov náskok, spomalil som na 30 000 krokov denne a tak som výzvu aj dokončil, mal som v pláne aj 100 000 krokov za deň ako takú malú výzvu, ale nechcel som aby sa mi noha zhoršila, tak možno nabudúce. Otázka či som ani nejedol a podobne – dlhodobo som na IF a IIFYM, trackujem si stravu, takže väčšinou som obedoval niekedy o 12:00 – 13:00, to už som mal mininálne 20 – 25 000 krokov za sebou. Nebudem klamať, jedol som všetko čo sa doma našlo, skoro celý mesiac som bol na 4 – 5000 kalóriách. Ale som rád že sa to skončilo a som späť vo svojom režime. Určite pôjdem aj do ďalšej krokovacej výzvy ak bude a budem sa snažiť obhájiť toto prvé miesto. Výzva mi ale dala to, že určite budem robiť minimálne 20 000 krokov denne, neviem už len tak sedieť / stáť pri počítači a nehýbať sa pri tom.

Mrkni aj na Janku s krásnymi 908 079 krokov

Jelikož pracuji převážně z domu na PC, tak potřebuji kompenzovat pohyb jinde. V lednu se mi naskytla možnost půjčit si běžecký pás domů a tak jsem toho hned využila. Přece jen dát si odpočinek od práce, nachodit pár kroků, rozhýbat tělo a mít to vše po ruce, když je venku docela zima (nemám ráda zimu), tak je to super 😁 Kroky jsem už předtím měla dlouhodobě v průměru cca 20-25 tisíc denně. Procházky se psem, všude pěšky, kardio po každém tréninku ve fitku (5-6x týdně). Už loni jsem se zúčastnila krokové výzvy, kde jsem nachodila cca 800 tisíc kroků. Letos jsem to chtěla překonat. A když jsem v průběhu výzvy zjistila, že když zaberu trochu víc než běžně, tak bych se mohla i umístit na předních příčkách. A výzva je výzva a já výzvy miluju 😃 Dokonce jsem začala i běhat! Za celý život jsem neuběhla tolik, co za únor a to jsem na konto nasbírala „jen“ 80 km. A výhra za 3. místo? To je naprostá pecka! Neskutečně se těším, až prozkoumám všechny zajímavé články a další možnosti členství ve Fitclan Premium 😃

Čo sa týka výzvy mimo Garmin hodiniek, zapojilo sa vás trošku menej, resp. výsledky do fomulára určite neodoslali všetci. No z tých, ktorí odoslali svoje februárové výsledky, to dopadlo takto:

1. - Linda M., 599 564 krokov
2. - Paula K., 580 628 krokov
3. - Jakub F., 521 967 krokov

Gratulujeme a určite nám napíšte ohľadne výhier! :)

VÝHRY

Aby sme to mali prehľadne:

Adam: vstup na webinár zadarmo + čokoľvek z Fitclan shopu zadarmo

Dia: čokoľvek z Fitclan shopu zadarmo

Janka: ročné Premium členstvo zadarmo

27 ľudí, ktorí porazili/predbehli Vila: ročné Premium členstvo za polovičnú cenu (19.9 € na celý rok!)

Linda: vstup na webinár zadarmo + čokoľvek z Fitclan shopu zadarmo
Paula: vstup na webinár zadarmo + 35 % zľava vo Fitclan shope

Jakub: 35 % zľava vo Fitclan Shope

Peter T. (ročné členstvo), Natália M. (ročné členstvo), Andrea M. (mesačné člesntvo), Monika Č. (mesačné členstvo),  z tých, ktorí nám zaslali výsledky do formulára

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk