Fitclan výzva: Pokrok za lepším zdravím. Zapoj sa aj ty!

Fitclan výzva: Pokrok za lepším zdravím. Zapoj sa aj ty!

Simon Kopunec31.07.2022

Sledovanie si krokov nie je len bezduchý hype. V tomto Premium článku sme preberali dáta za 8 rokov, kde sa jasne ukázalo, že všetky dlhodobé štúdie ukázali jednoznačne inverzný vzťah medzi množstvom krokov za deň a potenciálnymi zdravotnými problémami. Preukázalo sa, že zvýšenie denného počtu krokov z biednych 2000 na slušných 10000 spôsobilo 10 percentné zníženie kardiovadkulárnych udalostí. 

V 25. jednohubkách sme vďaka meta-analýze zistili, že každé zvýšenie počtu krokov o 1000 denne bolo spojené s 12 % nižším rizikom úmrtnosti zo všetkých príčin. V nelineárnej meta-analýze závislosti od množstva sa 10 000 a 16 000 krokov denne spájalo s 56 %, resp. 66 % nižším rizikom úmrtia zo všetkých príčin v porovnaní s 2700 krokmi denne.

Poďme ale k výzve, do ktorej sa môže zapojiť každý!

undefinedundefined

Ako vidíš, nebudeš mať z výzvy len dobrý pocit a lepšie zdravie. 6 najlepších Premium členov odmeníme krásnymi cenami a zo všetkých ostatných (mimo Premium členov) vyhrajú traja najlepší jednu z ďalších skvelých cien od Fitclanu.

Ten najlepší si môže vybrať jednu z dostupných cien, druhý najlepší si vyberá ako druhý v poradí zo zostávajúcich cien, a tak ďalej.

Rozhýbme celé Slovensko a Česko. Poďme na to!

ZDIEĽAŤ

Tagy

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk