Vegánsky dokument Game Changers z dieľne Netflixu. Skutočne mení stravovaciu hru?

Vegánsky dokument Game Changers z dieľne Netflixu. Skutočne mení stravovaciu hru?

Simon Kopunec07.11.2019

Za posledné 3 týždne sme dostali toľko otázok ohľadne dokumentu The Game Changers z dieľne Netflixu, že bolo treba spracovať článok, kde sa pozrieme aspoň na niektoré veci uvedené v dokumente. Vedel si, že za ním stojí James Cameron (isto poznáš vďaka sci-fi Avatar), ktorý na prelome rokov investoval vyše 140 miliónov dolárov do firmy produkujúcej rastlinné proteíny? Ale to ešte nič nemusí znamenať, všakže? Rád by som zdôraznil, že nie som žiadny ultra zástanca mäsa. Mäso mám rád, dobrý steak nikdy neodmietnem, no nekonzumujem mäso 7x týždenne. Úprimne, za posledné obdobie jem mäso ako také cca 3-4x do týždňa v rámci jednej porcie. Takisto nehaním vegánov či vegetariánov. Mám rád mnohé pokrmy, obľubujem vegánsku reštauráciu Forky's a nemám problém so žiadnym vegánom či vegetariánom (možno iba tými, ktorí silou mocou tlačia svoju ideológiu všade a všetkým, pričom šíria výživové nepravdy). To len na úvod.

Pre prístup k Premium obsahu je nutné sa prihlásiť

Čo je Fitclan Premium?

Možnosť, ako podporíš Fitclan tím a našu dlhoročnú prácu, no zároveň získaš skvelé výhody členstva, ktoré je len za 3.99 €/mesiac (97 Kč). Pri ročnom predplatnom máš 2 mesiace zadarmo. Neviažeš sa a členstvo môžeš kedykoľvek zrušiť.

Aké budeš mať výhody?

  • Odomkneš si prístup k 350+ Premium článkom
  • Získaš Fitclan Progress dokument na zaznamenávanie progresu, s grafmi, štatistikami a prepojením s MyFitnessPalom
  • Dáme ti výživovú a tréningovú pyramídu (príručku) v hodnote 30 € úplne zadarmo
  • Budeš mať výraznú zľavu (až do 40 %) na semináre/webináre, možnosť kúpiť lístok v predpredaji a všetko sa dozvieš ako prvý
  • Zľavy na všetko z Fitclan Shopu
  • Zľava na celý košík na aktin.sk & aktin.cz
  • Zľava 30 % na Fitclan DOMA (3-mesačný tréningový plán na základe našich videí, tabuliek a tréningov)
  • Otázky a odpovede + poradenstvo pri doplnkoch výživy zdarma
  • Zľavy na permanentky do vybraných posilňovní na Slovensku a v Česku

ZDIEĽAŤ
Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk