Účinky ovocia na príjem kalórií a aj nasýtenosť pri jedle

Účinky ovocia na príjem kalórií a aj nasýtenosť pri jedle

Coach Vilo16.01.2018

Predmetná štúdia skúmala, ako konzumácia jabĺk v rôznych formách pred jedlom (jablko, jablková šťava a jablkový džús s pridanou vlákninou alebo bez nej) ovplyvňuje zasýtenie a príjem kalórií v nasledujúcom jedle. Jednotlivé 'predjedlá' sa zhodovali vo váhe, energetickej hustote, obsahu a rýchlosti ich požitia. V rámci skupiny (dokopy 58 dospelých, ktorým podávali každý týždeň iný variant) vždy nasledovalo jedlo, ktoré sa konzumovalo 15 minút po spomínanom predjedle. Preukázalo sa, že konzumácia jablka (125 Kcal / 260g) znížila spotrebu kalórií počas nasledujúceho obedu v porovnaní s ostatnými variantmi, a to až o 15% (cca 190 kcal). Celkovo prijali o 315 Kcal menej, avšak musíme pripočítať Kcal z jablka, a tak sa dostávame na spomenutých 190 kalórií. Jablko zvýšilo sýtosť viac ako jablková šťava alebo jablkový džús, pričom ani pridanie vlákniny do džúsu (4.8 g,) nezvýšilo celkový efekt sýtosti.

Pre prístup k Premium obsahu je nutné sa prihlásiť

Čo je Fitclan Premium?

Možnosť, ako podporíš Fitclan tím a našu dlhoročnú prácu, no zároveň získaš skvelé výhody členstva, ktoré je len za 3.99 €/mesiac (97 Kč). Pri ročnom predplatnom máš 2 mesiace zadarmo. Neviažeš sa a členstvo môžeš kedykoľvek zrušiť.

Aké budeš mať výhody?

  • Odomkneš si prístup k 350+ Premium článkom
  • Získaš Fitclan Progress dokument na zaznamenávanie progresu, s grafmi, štatistikami a prepojením s MyFitnessPalom
  • Dáme ti výživovú a tréningovú pyramídu (príručku) v hodnote 30 € úplne zadarmo
  • Budeš mať výraznú zľavu (až do 40 %) na semináre/webináre, možnosť kúpiť lístok v predpredaji a všetko sa dozvieš ako prvý
  • Zľavy na všetko z Fitclan Shopu
  • Zľava na celý košík na aktin.sk & aktin.cz
  • Zľava 30 % na Fitclan DOMA (3-mesačný tréningový plán na základe našich videí, tabuliek a tréningov)
  • Otázky a odpovede + poradenstvo pri doplnkoch výživy zdarma
  • Zľavy na permanentky do vybraných posilňovní na Slovensku a v Česku

ZDIEĽAŤ

Tagy

Coach Vilo

Coach Vilo

V skratke: - 16 rokov v hre so železom - 14 súťaží - 8 rokov osobné trénerstvo - IIFYM / IF / Flexible dieting /High energy flux - Fitclan & 365 Gym coach/speaker - JUDr., PhD.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk